Warto zobaczyć

18 maja miała miejsce premiera filmu:

„Bóg nie umarł 3: Światło w ciemności”.

Po dużym sukcesie dwóch poprzednich części „Bóg nie umarł” nakręcono kolejną. Akcja będzie toczyć się wokół Kościoła św. Jakuba. Środowiskom lewicowym będzie przeszkadzać fakt, iż budynek zboru znajduje się na terenie państwowego uniwersytetu. Po pożarze jaki ogarnął świątynię zamierzają wykorzystać okazję by usunąć zbór ze swego terenu. Pastor Dave (David A.R. White) spotyka się przy tym wszystkim z różnego rodzaju pogróżkami. Na film przeznaczono 5,6 miliona dolarów.

„Bóg nie umarł 3: Światło w ciemności”

„Bóg nie umarł 3: Światło w ciemności”


Paweł, apostoł Chrystusa

Paweł, apostoł Chrystusa

Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem.


FILM - BÓG NIE UMARŁ 2

FILM - BÓG NIE UMARŁ 2

Gdy nauczycielka historii chce otwarcie mówić o Jezusie w swojej klasie, staje za to przed sądem, co może kosztować ją karierę, o której zawsze marzyła.


Film - Cuda z nieba

Cuda z nieba

"Cuda z nieba" - W jednej chwili życie rodziny Beamów zostaje przewartościowane. Pojawiają się też pytania o fundamenty spajające rodzinę. Gdzie jest Bóg, gdy jest tak bardzo potrzebny. Dlaczego go nie słychać i nie widać. Przecież dopiero co wielbiony przez społeczności duchowy przewodnik przekonywał, że tylko wiara jest prawdziwym pancerzem. Czy uchroni ona rodzinę patrzącą na cierpienie ukochanego dziecka?


Film - Najdłuższa podróż

Losy dwóch par, które dzielą lata doświadczeń. Ich historie zbiegają się w nieoczekiwanym momencie.

"Najdłuższa podróż" nie zbliża się co prawda poziomem do fenomenalnego "Pamiętnika". Nie jest jednak w żadnym wypadku katastrofą. Autor "Notoriousa" postawił na prostotę, trafnie oceniając, że Sparks nasycił historię wystarczającą dozą dramatów i miłosnych uniesień, że jakiekolwiek udziwnianie doprowadziłoby widzów do mdłości. W filmie wszystko rozwija się w sposób naturalny, a naiwność czy nadmierna ckliwość jest szybko wybaczana, bowiem czworo głównych bohaterów z łatwością budzi sympatię.


Film - Bóg nie umarł

Josh sprzeciwia się poglądom profesora filozofii. Aby zaliczyć kurs, musi udowodnić, że Bóg istnieje.

Profesor Radisson (Kevin Sorbo) rozpoczyna zajęcia z filozofii od postawienia świeżo upieczonym studentom ultimatum: muszą na piśmie zanegować istnienie Boga albo pożegnają się z dobrą oceną. Kiedy wszyscy zaczynają posłusznie pisać, Josh Wheaton (Shane Harper) czuje, że właśnie znalazł się na rozdrożu i będzie musiał wybrać pomiędzy swoją wiarą a przyszłością. Sprzeciwia się, przez co profesor wyznacza mu nowe zadanie: musi udowodnić istnienie Boga.