Chrześcijański piknik w Świebodzicach 2015

CHRZEŚCIJAŃSKI PIKNIK RODZINNY 23 SIERPIEŃ 2015 - ŚWIEBODZICE

Chrześcijański piknik w Świebodzicach 2015

Chrześcijański piknik w Świebodzicach 2015

Przez cały tydzień od 17 do 23 sierpnia nasza społeczność, przy wsparciu grupy młodych misjonarzy z całej Polski, organizowała akcję pt. „Tydzień z misją”. Były to różnego rodzaju aktywności o charakterze ewangelizacyjnym. Misjonarze chodząc po ulicach naszego miasta, dzielili się Ewangelią i modlili się o chorych, z pośród których niektórzy doznali natychmiastowego uzdrowienia. W budynku naszego kościoła codziennie prowadzone były również zajęcia sportowo-artystyczne dla dzieci i młodzieży z naszego miasta.

Zwieńczeniem „Tygodnia z misją” był piknik rodzinny, który zorganizowaliśmy dla mieszkańców Świebodzic na płycie boiska OSIR-u. Choć pogoda chciała nas na początku wystraszyć i przegonić, my nie dawaliśmy za wygraną i śpiewaliśmy jeszcze głośniej - wychwalając Pana Boga. Słońce długo nie dało nam na siebie czekać .

W bogatym programie, jaki przygotowaliśmy na ten dzień było wiele atrakcji. Dużo muzyki na żywo w rytmie: gospel, rock, hip-hop i folk oraz dramy – czyli krótkie, poruszające serce pantomimy. Były pokazy wice mistrzów Polski w footballu amerykańskim. Można było również zagrać z nimi i poznać zasady gry dla „prawdziwych mężczyzn”. Stał też namiot paramilitarnej drużyny ASG, w którym można było zobaczyć, dotknąć i postrzelać z różnego rodzaju broni. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się strefa zabaw dla dzieci, gdzie za symboliczną opłatą można było pozjeżdżać z dmuchanych zamków i wesoło pomalować buzię. Było też wiele darmowych atrakcji dla dzieci; stolik kreatywny z robótkami artystycznymi, kącik zabaw, gry logiczne i zręcznościowe, trampolina. Jak to na pikniku bywa - mieliśmy szeroki wachlarz propozycji kulinarnych. Kiełbaski z grilla, ciepła zupa, swojski smalec z pajdą chleba i ogórkiem,a na deser: kawa, herbata i przebogaty wybór ciast. Można było kupić za niewielką kwotę los na loterii fantowej i każdy z nich był wygrany! Stał też nasz namiot z pamiątkami, które własnoręcznie wykonała żeńska część naszego kościoła. Atrakcji było naprawdę bardzo dużo dla dużych i małych „piknikowiczów”. Aż żal było kończyć. Świebodziczanie nas nie zawiedli i przyszli, mamy też nadzieję, że dobrze się bawili. Wierzymy, że główny cel tego wydarzenia – czyli ogólno rozumiane szerzenie wartości chrześcijańskich – został zrealizowany.

Modlimy się o każdego, kto uświetnił ten czas swoją obecnością, aby Duch Święty poruszył jego serce i wlał w nie pragnienie pogłębiania relacji z naszym Ojcem w niebie.