Chrześcijański piknik w Świebodzicach 2016


CHRZEŚCIJAŃSKI PIKNIK RODZINNY 5 CZERWIEC 2016 r

CHRZEŚCIJAŃSKI PIKNIK RODZINNY 5 CZERWIEC 2016 r

Chrześcijański Piknik Świebodzice 2016 r

Chrześcijański Piknik Świebodzice 2016 r

 


Chrześcijański Piknik Rodzinny w Świebodzicach 5 czerwiec 2016 r.

W niedzielę 5 czerwca, na stadionie przy ul. Rekreacyjnej 1 , odbył się kolejny Chrześcijański Piknik Rodzinny. Organizatorem tego wydarzenia było Chrześcijańskie Centrum Misja 24 w Świebodzicach, z siedzibą przy ul. Wiejskiej 24, we współpracy z Burmistrzem - Panem Bogdanem Kożuchowiczem oraz Urzędem Miejskim. W tym roku impreza miała liczny odzew ze strony mieszkańców, na co niemały wpływ miała piękna pogoda. Było słonecznie i bardzo ciepło. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci, jak również ich rodziców oraz opiekunów. Były zamki dmuchane, zabawy z klaunami, gigantyczne bańki mydlane. W strefie dla najmłodszych można było skorzystać z „kącika” zabaw lub oddać się twórczości artystycznej. Były stoiska, na których wykonywano bajeczne makijaże oraz fantazyjne fryzury. Można było wziąć udział w turnieju rodzinnym z atrakcyjnymi nagrodami i postrzelać do celu z replik broni palnej. Niemałą atrakcją był pokaz drużyny futbolu amerykańskiego, która prezentowała zasady tej mało popularnej w Polsce dyscypliny sportu. Piknik rodzinny uświetniały również atrakcyjne występy muzyczno-artystyczne. Wśród wykonawców była m.in. polska gwiazda sceny chrześcijańskiej - zespół MATE.O. Organizatorzy zadbali również o podniebienia wszystkich uczestników, był: grill, kuchnia polowa, lody oraz pyszne domowe wypieki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z loterią fantową, w której każdy los był wygrany oraz z rękodziełem, na którym można było zakupić dekoracje do domu. Część wpływów z ich sprzedaży jest przekazywana Misji w Indiach, pomagającej bezdomnym dzieciom oraz sierotom i wdowom z Ukrainy.

Chrześcijańskie Centrum Misja 24 zrzesza w sobie członków Kościoła Zielonoświątkowego. Jest to jednak inicjatywa dużo szersza. Podstawowym przesłaniem Centrum Misja 24 jest szerzenie i propagowanie wartości chrześcijańskich. Wszelkie formy aktywności Centrum są formą ewangelizacji ponad podziałami wyznaniowymi i skupiają się na uniwersalnym dla wszystkich chrześcijan przesłaniu - dodatkowo wcielając go w czyn. Aspiracją Chrześcijańskiego Centrum Misja 24 jest powołanie regularnie działającego budynku mieszczącego w sobie świetlicę dla dzieci oraz seniorów, jak również punkt pomocy dla matek z dziećmi w trudnej sytuacji życiowej.

Na dzień obecny Misję 24 tworzy grupa ludzi, która oprócz zwykłych obowiązków związanych z pracą i domem, poświęca swój czas, energię oraz finanse na podobne inicjatywy jakim jest właśnie Chrześcijański Piknik Rodzinny. Przyświeca im cel, który trafnie jest ujęty w słowach piosenki Stanisława Sojki pt.” Tolerancja”: "Życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać. I aby żyć siebie samego trzeba dać...”

Wielu mieszkańców Świebodzic wyrażało nadzieję na to, że piknik na trwałe zagości w corocznym kalendarzu imprez miasta. I miejmy nadzieję, że tak będzie, gdyż opinie były bardzo pozytywne. A kolejnym wydarzeniem, na które Misja 24 zaprasza wszystkich , a zwłaszcza pary i małżeństwa - jest seminarium na wesoło pt. „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Będzie to cykl, pełnych dobrego humoru projekcji, dotyczących cennych rad, które pomogą rozwiązać niejedno damsko-męskie nieporozumienie. Warto zapoznać się ze zwiastunem, który prezentuje esencję całego materiału filmowego. Na stronie YouTube wystarczy wpisać: „Przez śmiech do lepszego małżeństwa - Mark Gungor - ZWIASTUN DVD”. Pierwsza część seminarium odbędzie się 17 czerwca o godz. 18.30 – w siedzibie Centrum Misja 24 – przy ul. Wiejskiej 24 w Świebodzicach. Wstęp wolny! Na miejscu będzie zapewniona opieka dla małych dzieci, zatem organizatorzy zapraszają również młodych rodziców z pociechami.