Piknik 2017

CHRZEŚCIJAŃSKI PIKNIK RODZINNY

W ŚWIEBODZICACH 2017 R

4 czerwca w Parku Miejskim odbył się Chrześcijański Piknik Rodzinny. Organizatorem był Kościół Zielonoświątkowy - Chrześcijańskie Centrum Misja 24 w Świebodzicach, przy ul. Wiejskiej 24, przy współpracy z Burmistrzem - Panem Bogdanem Kożuchowiczem oraz Urzędem Miejskim.

Po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta nie zawiedli i entuzjastycznie zareagowali na zaproszenie organizatorów. Atrakcji w tym roku zaplanowanych było wiele. Występy muzyczno-artystyczne: dzieci, młodzieży oraz profesjonalnych artystów. W sportowym duchu odbył się pokaz i warsztaty w wykonaniu Pawła Skóry - Mistrza Świata, Europy i Polski we freestyle football. Widowisko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności – zarówno tej młodszej, jak i starszej. Na pikniku były zamki dmuchane, zabawy z klaunami, gigantyczne bańki mydlane. W strefie dla najmłodszych można było skorzystać z „kącika” zabaw lub oddać się twórczości artystycznej. Dzieci mogły zrobić sobie bajkowy makijaż, a mamy - zafundować finezyjną fryzurę. Były gry, zabawy i turniej rodzinny. Wśród męskiej części odwiedzających popularnością cieszył się namiot „Dryżyny Braci” – czyli Chrześcijańskiej Formacji ASG. Można w nim było postrzelać z replik broni i poczuć się jak prawdziwy żołnierz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska z rękodziełem i z loterią fantową, w której każdy los krył jakąś niespodziankę. Organizatorzy zadbali również o przysmaki kulinarne. Atrakcją była świeża pizza, a także tradycyjna grochówka. Ogromną popularnością cieszyły się również domowe wypieki. 

Chrześcijańskie Centrum Misja 24 szerzy i propaguje wartości chrześcijańskie. Robi to poprzez różne formy, również przez piknik rodzinny. Jest on formą prezentu dla mieszkańców, z którymi kościół zielonoświątkowy pragnie mieć relacje. Centrum Misja 24 buduje dialog wśród chrześcijan w naszym mieście, bez względu na denominację. Przybliża i upowszechnia prawdy biblijne - robiąc to nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie.


Organizatorzy składają podziękowania za życzliwość i współpracę dla: Burmistrza Bogdana Kożuchowicza i Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach, OSIR-u i dla Domu Kultury, jak również wszystkim wolontariuszom, którzy wsparli  Chrześcijański Piknik Rodzinny.